Bastet sportive Shqipëria | Kosova

Në faqen tonë të internetit do të gjeni të gjitha lajmet dhe komentet e basteve sportive më të njohura dhe lojërave të kazinosë. Qëllimi ynë ishte të krijonim udhëzuesin më të mirë midis basteshkruesve dhe të zgjidhnim më të mirët në industrinë e tyre.

Ne kontrollojmë bastet e reja sportive, përshkruajmë shpërblimet më të mira dhe informojmë për lajmet e industrisë.

Ju mund t’i krahasoni ato dhe të zgjidhni bonuset më të mira për të gjetur kazinonë që plotëson më së miri pritshmëritë tuaja. Shqyrtimet tona përfshijnë gjithashtu kompani të reja, të hapura së fundmi dhe pak të njohura.

Bastet sportive Shqipëria
100% deri në €122
Aplikoni T&C
100% bonus në depozitën e parë deri në 12000 ALL!
Aplikoni T&C
100% bonus deri në 100 €
Aplikoni T&C
Bastet sportive Kosova
100% deri në €122
Aplikoni T&C

Bookmaker i muajit

22bet Shqipëria

22bet është një nga kompanitë më të mëdha që operon në tregun europian që ofron lojëra të fatit dhe baste sportive. Është një kompani që është e pranishme online që nga viti 2017, ndaj nuk është nga më të vjetrat në treg. Nga ana tjetër, nuk është një kompani e panjohur dhe ecuria e saj mjaft e shpejtë është për shkak të ofertave dhe ofertës së gjerë. Përveç basteve sportive (përfshirë e-sports), kompania ka edhe një kazino online. Qasja në faqen e kompanisë është e mundur në shumë vende të botës, por në pak prej tyre është e bllokuar. Popullariteti në rritje i 22bet është gjithashtu për shkak të aplikacionit celular që funksionon mirë, mbështetjes së hapur dhe të shpejtë dhe opsioneve të shumta për transferimin e fondeve. Përveç kësaj, portali i libralidhësve është i disponueshëm në versione të shumë gjuhëve. Brendi 22bet është në pronësi të Marikit Holdings Ltd, dhe licenca e saj është lëshuar nga Curacao eGaming. Kjo do të thotë që krijuesi i basteve mund të operojë legalisht në shumë vende anembanë botës.

400 000

Klientë në të gjithë botën

22BET pranon shumicën e vendeve, por faqja e saj e internetit mund të censurohet në vendin tuaj.

160

Zgjidhjet e Pagesave

Zgjedhje e madhe e metodave të depozitimit dhe tërheqjes, duke përfshirë kriptovalutat.

MBËSHTETJE E SHKELQYER

Mbështetje profesionale e klientit 24 orë në ditë dhe e disponueshme përmes bisedës live.

22bet bonus

100% deri në €122

Ashtu si me të gjithë ofruesit e tjerë të basteve, ata që regjistrohen në 22Bet mund të përfitojnë nga një bonus mirëseardhjeje. Me pagesën e parë në llogarinë e klientit të krijuar rishtazi, klientët e rinj marrin një bonus 100%. Ky është një bonus depozite përputhëse ku depozita e parë do të përputhet me 100%. Nëse do të shlyeni bonusin për baste sportive, shuma maksimale që mund të merrni është 122 €. Nëse e dëshironi për aktivitetet tuaja të kazinosë në internet, do të merrni deri në 300 € bonuse.

Bastet sportive

Sportet janë gamën më të gjerë e mundësive të argëtimit në 22bet, të cilat përfshijnë lojëra ekipore (futboll, volejboll, bejsboll, basketboll, NFL… dhe shumë të tjera), sporte individuale (tenis, golf, arte marciale) ose ngjarje motorsportesh si Formula 1 dhe Speedëay . Oferta sportive është shumë e gjerë dhe përfshin ngjarjet më të rëndësishme. Është e mundur të gjesh ndeshje të tilla si Liga e Kampionëve apo Kampionati Botëror.

Në rastin e sporteve të tilla si tenisi ose badmintoni, 22bet ofron turne individuale më të njohura. Situata është shumë e ngjashme për garat e golfit apo çiklizmit. 22bet ofron shumë ngjarje duke përfshirë sportet dimërore dhe ujore, duke përfshirë Lojërat Olimpike dhe turnetë lokale.

Bastet sportive mund të vendosen në mënyra të ndryshme. Më popullorja është të tregosh rezultatin ose fituesin e një ngjarjeje. Sidoqoftë, ky nuk është opsion ekskluziv. Në rastin e sporteve të tilla si futbolli, volejbolli ose basketbolli, është e mundur të vihet bast për palën që shënon më shumë pikë ose pikë totale kumulative të shënuar në një ndeshje të caktuar nga të dyja palët. Në rastin e sporteve ku llogariten kohët e xhirove (vrapim ose garë) është e mundur të vihet bast se cili pjesëmarrës do të marrë rezultatin më të shpejtë. 22bet ofron dhe një mundësi të   pasur edhe për sa i përket e-sportit. Është shumë gjithëpërfshirës në krahasim me kompanitë e tjera. Gama e basteve të ofruara përfshin lojëra të tilla si CS:GO, StarCraft, Hearthstone, League of Legends dhe DoTA. Oferta është e ngjashme me bastet standarde sportive. Është e mundur të tregohet fituesi i një ndeshjeje të caktuar, turneu dhe lojtari më i mirë.

Casino

Kur bëhet fjalë për lojërat që operojnë në industrinë online, një nga elementët kryesorë është kazinoja. Zakonisht, është pjesa më e vizituar e një platforme të caktuar. Në rastin e 22bet, më shumë se 100 lojëra të ndryshme janë në dispozicion. Kjo sasi kërkon që platforma të jetë shumë mirë e optimizuar për të lehtësuar lojën.

Ekziston mundësia për të luajtur në kazino në platformën 22bet dhe gama e lojërave të disponueshme është shumë e gjerë. Midis tyre, ka tituj të tillë të njohur si baccarat, blackjack, poker dhe slot. Këto janë lojërat më të njohura të lojërave të fatit që përbëjnë bazën e argëtimit që ofron kjo kompani. Duhet shtuar se ata nuk janë të vetmit tituj të disponueshëm në ofertë, pasi mund të gjeni edhe lojëra të tjera me letra ose ruletë në shumë varietete. Mini-lojëra në formën e enigmave ose lojërave arcade, janë gjithashtu atje.

Funksionimi pa probleme i shërbimit të kazinosë është bërë i mundur nga përfshirja e shumë ofruesve të lojërave individuale. Për shkak të numrit të tyre të lartë, numri i integruesve të përfshirë është i madh. Në këtë rast mund të dallohen bashkëofrues të tillë si Betsense, Genii, Belatra, Fugaso ose Microgaming. Këto janë kompani që janë shumë të njohura në botën e basteve sportive dhe kazinove pasi ato më së shpeshti ofrojnë shërbimet e tyre për kompanitë e tjera të industrisë.

Argëtimi live

Kazinoja live është një tjetër element i argëtimit që përfshihet në 22bet. Ajo ofron mundësinë për të luajtur shpesh në tavolinë me lojtarë realë të vendosur nga ana tjetër e botës. Kjo formë kazinoje bën të mundur luajtjen e lojërave nga baccarat, ruleta ose blackjack. Ekzistojnë gjithashtu shumë variacione të Pokerit, i cili është loja më e njohur me letra. Në përgjithësi, kazinoja live është e disponueshme në një larmi opsionesh që zgjerojnë shumë ofertat e libralidhësve. Në raste të tilla, është shumë e rëndësishme integrimi i platformës në drejtim të bashkëpunimit me një diferencim të madh të shfletuesve të softuerit dhe sistemeve operative. Për këtë arsye, 22bet ka angazhuar marka shumë të mira përgjegjëse për funksionimin e duhur të lojërave online. Midis tyre mund të veçohen Authentic Gaming, E-Bet, SA Gaming, HoGaming, apo LuckyStreak. Këto janë disa nga kompanitë më të njohura që ofrojnë shërbime në këtë fushë, gjë që i bën ato të funksionojnë pa probleme.

Përveç lojërave të njohura të disponueshme në kazino, 22bet ofron baste sportive live. Kjo do të thotë se rezultati i një ndeshjeje të caktuar mund të vihet bast gjatë ngjarjes, në varësi të situatës në fushë. Oferta live e basteve sportive është veçanërisht e orientuar drejt futbollit dhe basketbollit, por shpesh është e mundur të vihet bast në sporte më pak të njohura si shahu ose boëling. Bastet e drejtpërdrejta mund të bëhen me ndihmën e një aplikacioni të disponueshëm për një sërë modelesh smartphone.

Pokeri dhe të gjitha variantet e tij…

Kjo është loja më e njohur me letra e disponueshme në kazinotë online dhe reale. Ky sport mund të japë shumë emocione, kjo është arsyeja pse ka mbështetësit e tij në të gjithë botën, dhe vetë loja ka jetuar për të parë shumë nga variantet e saj, veçanërisht në rastin e kazinove online. Në ofertën 22bet, është e mundur të luhet kjo lojë si në mënyrë live (kundër kundërshtarit real) ashtu edhe në modalitetin standard (në konkurrencë me teknologjinë).

Brenda fushës së argëtimit të 22bet, është e mundur të gjeni të dy versionet klasike të pokerit si Texas Hold’em dhe 5-kartat. Këto janë variacionet bazë të lojës që ndodhin në variantet live dhe standarde të lojës. Megjithatë, ofruesi i pokerit në faqen e internetit të kompanisë nuk përfundon me kaq. Është e mundur të luash një total prej më shumë se 80 variante të kësaj loje të njohur duke përfshirë variacione të tilla si Aces & Faces Poëer Poker, Deuces Ëild ose Poker Pursuit në ëeb sit 22bet. Në rastin e lojërave live, një lojtar i vërtetë është përgjegjës për rrjedhën e duhur të ndeshjes, duke u kujdesur për atmosferën dhe rregullat e duhura në tryezë.

Aplikim për pajisjet mobile

Për çdo kompani që dëshiron të ketë sukses në treg, pavarësisht industrisë në të cilën operon, është domosdoshmëri të ketë një aplikacion celular. Në rastin e kompanive të basteve online, zakonisht lejon bastet për ngjarjet e disponueshme në ofertën e tyre nëpërmjet një smartphone ose tableti. Në këtë mënyrë, aksesi në ofertën e kompanisë është i mundur nga çdo vend ku ka një lidhje të përshtatshme interneti.

Një aplikacion i tillë celular është gjithashtu i disponueshëm në rastin e 22bet, që është një shembull tjetër i kompanisë që është një ofrues i madh në tregun e basteve sportive dhe lojërave online. Me aplikacionin, është e mundur të kesh akses në të njëjtat lojëra si në rastin e versionit të ëeb sites. Një pajisje celulare mjaft e fuqishme ju lejon të luani poker, ruletë ose bast në ndeshje futbolli pa asnjë problem. Loja është e njëjtë dhe nuk ka dallime ndermjet tyre. Dizajni i aplikacionit është i rregullt dhe funksionimi i tij është shumë intuitiv. Aplikacioni mund të funksionojë si në pajisjet mobile me bazë Android ashtu edhe në Apple.

Procesi i regjistrimit të llogarisë

Procesi i regjistrimit në faqen e internetit nuk është i vështirë dhe është  bazuar në platformën SB Tech. Hapi i parë është të zgjidhni “regjistrimin e plotë” ose ” përmes rrjeteve sociale dhe mesazherët” dhe të plotësoni informacione si emri i përdoruesit, adresa e emailit, vendi i origjinës dhe monedha e përdorur. Më pas, ofruesi i basteve kërkon konfirmimin e Termave dhe Kushteve dhe Politikës së Privatësisë, ndërkohë që përcakton se përdoruesi është mbi 18 vjeç.

Pasi të klikoni butonin “Regjistrohu”, kërkohet verifikimi i llogarisë. Kjo është një kërkesë për të gjitha kompanitë e librave që duan të zhvillojnë biznesin e tyre me ndershmëri. Për këtë arsye, përdoruesit i kërkohet të ngarkojë një skanim të ID-së, pasaportës ose patentës së shoferit. Në këtë mënyrë, punonjësi i 22bet mund të vlerësojë nëse të dhënat (veçanërisht mosha) e dhëna në formularin e aplikimit janë të besueshme dhe përputhen me realitetin. Pa verifikim, është e mundur të vizitoni faqen, por pa mundësi për të bërë një depozitë dhe kështu të vendosni baste ose të luani në kazino. Një llogari në 22bet verifikohet mjaft shpejt dhe procesi duhet të përfundojë pas disa orësh.

Metodat e pagesës

Ky është një nga aspektet më të rëndësishme kur bëhet fjalë për operimin e kompanive në industrinë e lojërave online dhe basteve. Kur ka disa probleme me depozitat dhe tërheqjet nga llogaria dhe ato nuk janë të mundshme përmes platformave të ndryshme, suksesi i një kompanie të tillë mund të mos ndodhë. 22bet është një organizatë që operon në tregje të shumta, gjë që e bën të nevojshme që transaksionet monetare individuale të funksionojnë pa probleme.

Për këtë arsye, depozitat dhe tërheqjet nga një llogari personale mund të kryhen në mënyra të ndryshme. Ndër mënyrat e disponueshme të pagesës, duhet të theksohen mënyra të tilla si kartat e kreditit Visa ose Mastercard, portalet si EcoPayz dhe PerfectMoney, ose Steam. Përdorimi i kriptomonedhave nuk është fakt i parëndësishëm, pasi depozitat 22bet mund të bëhen edhe në këtë mënyrë. Teknologjitë e mbështetura përfshijnë Bitcoin, Ethereum dhe Dogecoin (por jo vetëm ato).

Për shumicën e mënyrave të pagesës, shuma minimale e depozitës është 1 Euro dhe transferta dërgohet menjëherë. Forma e pagesës që zgjat më shumë është transferta bankare. 22bet nuk vendos kufizime në lidhje me shumën maksimale të depozitës dhe ajo përcaktohet vetëm nga ofruesi i transfertës bankare. Nëse nuk ka kufizime as në raste të tilla, është e mundur të depozitoni çdo shumë parash në një llogari 22bet.

Shërbimi I klientit

Kujdesi ndaj klientit është një nga faktorët më të rëndësishëm që ndikon në suksesin e një kompanie në biznes, pavarësisht nga fusha në të cilën ajo operon. Është veçanërisht e rëndësishme kur klienti duhet të ndihet rehat dhe mund të hasë ndonjë problem. Në rastin e 22bet, kujdesi ndaj klientit i cili është në gjendje të përgjigjet brenda 24 orëve çdo ditë është i disponueshëm 24/7.

Mbështetja e klientit mund të zgjidhë çdo problem që has përdoruesi. Midis tyre mund të dallohen probleme të ndryshme me llogarinë (si hyrja ose trajtimi i opsioneve individuale të llogarisë), depozitat dhe tërheqjet nga llogaria, si dhe sjellja e padrejtë e lojtarëve dhe çdo problem tjetër teknik.

Një opsion ndihmese që funksionon pa probleme duhet të flasë shumë gjuhë. Në këtë mënyrë mund të sigurohet që funksionon mirë dhe se klienti është i kënaqur me cilësinë e shërbimit të ofruar. 22bet është një kompani e njohur në treg, pasi ndihma është e disponueshme në 28 gjuhë, duke përfshirë anglisht, polonisht, arabisht, hebraisht ose japonisht dhe koreanisht.

Çdo problem mund të raportohet si përmes bisedës live ashtu edhe duke përdorur adresën e emailit: [email protected].

Përmbledhje

Në përgjithësi, 22bet është një nga kompanitë me rritjen më të shpejtë në internet të basteve dhe lojërave sportive. Kompania operon online dhe shërbimet e saj janë të disponueshme në shumë vende. Edhe pse kompania ka qenë në treg për një kohë mjaft të shkurtër, ajo është bërë një markë e njohur për shkak të gamës shumë të gjerë të basteve sportive dhe e-sports. Ngjarjet e disponueshme në ofertën e kompanisë janë më të mëdhatë në fushat përkatëse. 22bet bën të mundur bastet në ngjarje sportive live, për të cilat aplikacioni i disponueshëm është veçanërisht i mirë. Kazinoja e disponueshme në faqe është e pajisur me një numër të madh lojërash, të cilat bazohen në tituj kryesorë si blackjack, ruletë dhe poker. Numri i variacioneve të tyre të disponueshme mund të jetë mbresëlënës. Lojërat e kazinosë live shpesh kryhen nga lojtarë realë duke u kujdesur për sjelljen e duhur të lojtarëve në tavolinë. Regjistrimi i llogarisë është shumë i shpejtë dhe i lehtë, dhe mënyrat e disponueshme të pagesës ju lejojnë të financoni një llogari në një kohë shumë të shkurtër. Numri i mundësive për të kryer transferimin në llogari është shumë i gjerë dhe i rëndësishëm. Duke filluar nga transfertat standarde bankare te kriptovalutat. Një avantazh i padiskutueshëm i 22bet është mbështetja e klientit që mund të flasë shumë gjuhë dhe faqja e internetit që është e aksesueshme në versione të shumë gjuhëve.

Recent posts
2 vjet ago 62
Një fushë futbolli përbëhet nga një vijë fundore dhe një vijë anësore dhe e ndarë në dy gjysma me vija të veçanta qendrore dhe goli. Gjatësia e strukturës ka ndryshuar ...
2 vjet ago 58
Ka diskutime të vazhdueshme mes tifozëve të futbollit se kush është futbollisti më i mirë në botë. Këto diskutime mund të ndahen në objektive dhe subjektive. E thënë objektivisht, mund ...
2 vjet ago 59
Çdo lojë futbolli ka të njëjtën kohëzgjatje për sa i përket kohës bazë të lojës. Një ndeshje ndahet në dy pjesë, secila prej të cilave zgjat 45 minuta lojë bazë. ...
2 vjet ago 52
Futbolli është sporti më popullor sot, me më shumë se 4 miliardë tifozë në mbarë botën. Kjo lojë ka evoluar derisa ka arritur formën e saj aktuale. Përmendja e parë ...
2 vjet ago 66
Handikap është një bast në të cilin shtojmë ose zbresim, për një nga ekipet/lojtarët, një vlerë shtesë, p.sh. gola ose pikë, nga rezultati përfundimtar i një ndeshjeje të caktuar. Ka ...

Rreth nesh

Në faqen tonë do të gjeni të gjitha lajmet dhe komentet e kompanive më të njohura të basteve. Qëllimi ynë ishte të krijonim udhëzuesin më të mirë të kompanisë së basteve dhe të zgjidhnim më të mirën.

contact [at] bettingone.net