Kush është futbollisti më i mirë në botë?

Ka diskutime të vazhdueshme mes tifozëve të futbollit se kush është futbollisti më i mirë në botë. Këto diskutime mund të ndahen në objektive dhe subjektive.

E thënë objektivisht, mund të thuhet se futbollisti më i mirë është ai që ka marrë çmimin Topi i Artë i FIFA-s. Ky është një çmim që u jepet futbollistëve që kanë arritur statistikat më të mira në vitin kalendarik paraardhës. Nëse e shikoni kështu, lojtari më i mirë sot është Karim Benzema. Ai është një sulmues francez që luan çdo ditë për Real Madridin. Vitin e kaluar ai udhëhoqi ekipin e tij drejt fitores në Ligën Spanjolle dhe Ligën e Kampionëve.

Në mënyrë subjektive, çdo tifoz futbolli ka lojtarin e tij të preferuar, të cilin e konsideron më të mirën. Ndër futbollistët që janë aktivizuar në këtë shekull, padyshim duhet të përmenden Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi. Këta dy futbollistë e kanë çuar futbollin në një nivel krejtësisht tjetër duke thyer të gjitha rekordet që ishin para kohës së tyre. Të dy futbollistët janë një fenomen i vërtetë që mund të mos përsëritet në historinë njerëzore.

Baste të reja sportive
100% deri në €122
100% bonus në depozitën e parë deri në 12000 ALL!
100% bonus deri në 100 €
100% deri në €122