20bet
4.8/5

20bet

100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Регистрација
Важат условите за бонус

Еден пример за краткотрајно, но многу ветувачко онлајн казино е брендот 20bet. На пазарот е од 2020 година, но веќе може да се пофали со многу успех. Тоа е казино основано од TechSolutions Group N.V. и е лиценцирано од Curacao eGaming.

20bet Македонија

Еден пример за краткотрајно, но многу ветувачко онлајн казино е брендот 20bet. На пазарот е од 2020 година, но веќе може да се пофали со многу успех. Тоа е казино основано од TechSolutions Group N.V. и е лиценцирано од Curacao eGaming. Ова и овозможува на компанијата легално да обезбедува услуги без да се грижи за какви било правни проблеми. Така, поседувањето лиценца е еден вид потврда дека постојат соодветни заштитни мерки против измами и дека пристапот до казиното е легален во многу земји низ светот. Вреди да се знае дека иако компанијата е сосема нова во бизнисот, таа користи решенија кои добро функционираат долги години, па може да се посомневаме дека наскоро ќе стане еден од лидерите на пазарот. Еден од првите примери што ја потврдуваат оваа претпоставка е начинот на кој е дизајнирана веб-страницата на обложувалницата. Како прво, тоа е многу јасно и поединечните страници се вчитуваат многу брзо. Ова е многу важно особено во случај на игри во живо бидејќи сите технички проблеми на тој дел од порталот може да бидат основа за обвинување на обложувалницата.

Спортско обложување

20bet како и секоја обложувалница има многу спортски облози во својата понуда. Тие вклучуваат настани поврзани со најпопуларните полиња како фудбал, кошарка, одбојка и мотоспорт. Покрај тоа, 20bet нуди и помалку познати спортови како пинг-понг, хокеј на мраз, кошарка 3×3, ракомет и австралиски правила. Можно е да се ставаат облози во многу поинаква конфигурација. Наједноставно е да се наведе победникот на некој настан (особено популарен во тимските спортови). Покрај овој очигледен избор, можно е да се обложувате и на други правила, во зависност од спортската дисциплина бидејќи тие се разликуваат во принципите на играта. Важна информација е дека обложувалницата во својата понуда ќе ги вклучи најважните спортски настани како Олимписките игри, Светските првенства и индивидуалните национални купови.

Неопходно е да се спомене широката понуда за е-спорт, која вклучува класични титули како DoTA2, League of Legends, FIFA и незаменливиот CS:GO. Во случај на еспортски настани, можно е да се наведе победникот на турнир, одреден натпревар или најдобриот играч на тековната игра. На овој начин, понудата на обложувалницата станува многу широка, особено со фактот дека се работи за бренд кој релативно кратко време е на пазарот. На овој начин, 20bet ги покажува своите аспирации да се искачува сè повисоко и повисоко во оваа гранка на бизнисот.

Важна информација е вредноста на шансите за секој настан. Споредувајќи ги достапните на 20bet со понудите на други компании, може да се извести дека се на конкурентно ниво. Тоа значи дека во многу случаи се издвојуваат позитивно од конкуренцијата, но не секогаш е многу голема разлика.

Бонус за добредојде

100% до 100 €

бонус за прв депозит за спортско обложување

  1. Регистрирајте сметка на 20BET
  2. Изберете го овој бонус и депозит од најмалку 10 €
  3. Добијте го вашиот бонус за спортско обложување!

Оваа понуда е достапна само за новите играчи кои го направиле својот прв депозит и ја избрале оваа понуда како бонус за добредојде. Сите играчи мора да имаат 18+ години и полнолетни за да се коцкаат.

Минималниот депозит потребен за да се добие бонусот е 10 ЕУР (10 USD/15 CAD/10 CHF/40 PLN/100 NOK/15 NZD/3.500 HUF/20 BGN/250 CZK/90 ARS/6 BRL/1.000 CLP/90 INR /14.000 KRW/5 PEN/1.200 JPY).

Максималниот бонус што може да се додели во оваа промоција е 100 EUR (100 USD/150 CAD/100 CHF/400 PLN/1.000 NOK/150 NZD/35.000 HUF/200 BGN/2.500 CZK/9.000 ARS/9PRL000 BGN) 9.000 INR/140.000 KRW/400 PEN/12.000 JPY).

казино

Како и повеќето портали од овој тип, 20bet има онлајн казино во својата понуда. Тоа е место каде што се достапни такви популарни игри како покер, слот, блек џек и бакара. Една од најголемите предности е бројот на слот игри што може да се играат. Во овој момент, вреди да се напомене дека 20bet соработува со многу голем број различни провајдери на игри. Поради оваа причина, во понудата на букмејкерот може да се најдат исклучително многу од нив. Во некои случаи, игрите не се сосема добро ажурирани и можеби не работат сто проценти добро, сепак тоа се однесува на помалку популарните наслови. Дополнително, некои од игрите достапни на списокот не се поставени по азбучен ред што може да предизвика проблеми при пребарувањето. Сепак, изборот на класични казино игри е исто така многу широк. Еден од водечките примери е рулетот. Оваа кралица на казиното може да има голем број на различни варијации, а многу голем број од нив се достапни токму овде на 20bet. Севкупно, може да се зборува за повеќе од 60 сорти на рулет достапни на порталот на букмејкерот. Многу од поединечните формули имаат демо-режим, кој ви овозможува да ги научите правилата и механиката на играта.

Казиното нуди и игри со карти како што се блек џек, покер и бакара. Секој од нив има свои уникатни варијанти, кои овозможуваат да се диверзифицира стандардната забава. Така, бројот на достапни можности за игра е вкупно околу 100. Секој од нив има демо верзија, исто така, со цел да ги научи точните правила на играта. Меѓу типичните игри достапни во казиното не може да се пропуштат наслови како бинго, тркало на среќата или разни загатки. Како резултат на тоа, казиното е еден од најголемите делови на понудата подготвена од букмејкерот.

Како што веќе споменавме, добавувачите на игри за казиното се многубројни. Меѓу нив може да се издвојат докажани брендови како EvoPlay, Felix, Fugaso Gaming, IsoftBet, Leander, Switch, Wazdan или YGGdrasil Gaming… Има уште многу, но листата навистина би заземала многу простор во овој преглед.

Обложување во живо и казино

Една од најважните карактеристики обезбедени од 20bet е можноста за играње во живо. Ова важи и за спортско обложување и за игри во казино. Почнувајќи со спорт, можно е да се обложите на исходот на настан кој е веќе во тек. Ова овозможува да се стави облог ако е доцна или да се искористи моменталната ситуација на теренот. Многу настани се многу динамични и ситуацијата се менува од минута во минута, а спортовите како фудбалот многу често изненадуваат. Така, може да испадне дека неколку минути пред крајот на играта поразениот тим успева да ја промени судбината на натпреварот. Имајќи можност за обложување во живо, можно е да се искористи таквата ситуација.

Поинаква тема е онлајн казино. Овозможува играње со живи луѓе кои доаѓаат многу често од други делови на светот. Во случајот на 20bet, ова е една од најголемите предности на букмејкерот. Се нуди многу широк спектар на игри во живо, особено покер. Интересно, за многу наслови, играта е модерирана од дилер во живо! Неговата задача е да го надгледува правилниот тек на играта и соодветното однесување на сите присутни играчи. Друга од предностите на 20bet е можноста за играње рулет во живо. Ова е игра полна со возбуда, која може да се игра и со дилер во живо. Вкупно 99 варијанти на оваа популарна игра се достапни на 20bet.

Важна информација е кои компании ја обезбедуваат услугата за покер во живо на 20bet. Има вкупно 20 компании кои се одговорни за различните форми. Пред сè, од суштинско значење е да се споменат Playtech и Evolution. Ова се два многу големи брендови кои се надалеку познати во индустријата за онлајн игри. Покрај нив, партнерства имаат воспоставено и Pragmatic Play, Ezugi, Lucky Streak и Betgames. Сепак, тоа не би било без Vivo Gaming и Absolutely Live. Овој пакет на провајдери го прави покерот во живо да функционира без никакви резервации и може да се натпреварува со други луѓе без забележани проблеми.

Покер

Ова е несомнено една од најпопуларните игри во секое казино, и онлајн и реално. Пред се, од причина што бара челични нерви, концентрација и логично размислување од учесникот. Поради оваа причина, 20bet нуди покер во многу варијанти. Еден од нив е популарниот Casino Hold’em, кој се смета за крал на сите маси. Следно, вреди да се истакнат такви варијанти како Bet on Poker или 3-карти. Ова се варијанти кои вреди да се играат, бидејќи забавата е динамична и возбудлива.

Покрај традиционалните форми на покер, 20bet има многу широк спектар на негови варијанти. Општо земено, сè уште може да се разликуваат такви форми на игра како Покер Кариби, Ридеем покер, Оазис покер или Среќна низа. Да бидам попрецизен, понудата на оваа игра е многу богата и порталот вложил многу труд за да се погрижи системскиот интегратор да си ја заврши работата 100 проценти.

Мобилни апликации

Кога водите бизнис во форма на услуги за обложување, неопходно е да се размисли како да се олесни пристапот до порталот. Ова решение најчесто е мобилна апликација. Во случајот со 20bet, за жал, не постои. Сепак, компанијата пристапи на темата малку поинаку. Иако посебна мобилна апликација достапна на Google Play или App Store не постои, веб-страницата има своја мобилна верзија. Оваа варијанта на порталот 20bet е добро оптимизирана за мобилни уреди, што значи дека може ефикасно да се користи без разлика на кој оперативен систем. И покрај ова, мобилната верзија на веб-страницата изгледа многу добро и на паметните телефони и на таблетите. Благодарение на добрата оптимизација на параметрите на порталот, тој функционира непречено се додека уредот има пристап до интернет конекција со голема брзина. Менито многу добро се вклопува на екраните на мобилните уреди, што го олеснува наоѓањето поединечни информации. Учеството во игрите работи многу непречено на мобилни уреди, се додека нема проблеми со губење или забавување на врската. Поставувањето облози е исто така сосема исто како и во стандардната верзија на апликацијата за прелистувач. Многу важен дел од функционалноста е како се вршат плаќањата. Во случајот на веб-апликацијата на порталот 20bet, таа работи беспрекорно и сите депозити на сметката и повлекувањата се случуваат без никакви пречки. Така, нема да има никакви разлики при играње со компјутер или паметен телефон или таблет.

Начини за плаќање

Ова е една од најважните информации меѓу оние кои ги користат услугите на компании како 20bet. Начинот на трансфер на средства до и од сметка е многу често клучна работа. Поради оваа причина, обложувалниците даваат се од себе за да се надминат меѓусебно по бројот на достапни опции, а овој пат не се разликува.

20bet нуди многу широк спектар на опции за пренос на пари до и од сметка. Најбрзиот начин да внесете средства во него, веќе 12 часа, е преку платформи како Neteller, Skrill и Jeton. Минималниот износ на депозит е до 40 евра, а времето за чекање е околу 12 часа. Ова е максималниот период деклариран од давателот, но повеќето трансакции одат многу побрзо. Вреди да се знае дека во овие конкретни случаи, максималниот износ го одредува самиот давател на услуги на е-паричник. 20Bet не наметнува никакви специфични ограничувања за пренос на една сметка.

Важна информација е дека уплатата на сметката може да се направи преку Visa и Mastercard кредитните картички кои лесно се справуваат со секое плаќање, а парите ќе бидат на сметката по околу една недела. Сличен начин постои со Ecopayz и Perfect Money или Interact Online. Сакајќи да се забрза процесот, можно е да се користат криптовалути како Bitcoin и Litecoin. Депозитите направени на овој начин се појавуваат на сметката на 20bet по само 24 часа. Важна забелешка е дека вложувањето депозити мора да има вредност од најмалку 40 евра без оглед на технологијата што се користи, но највисоката граница е директно наметната од неа. Важно прашање е можноста за повлекување. Во случајот на 20bet, тие се вршат многу ефикасно со користење на технологии како што се оние што се користат за уплата на сметката. Сепак, работата овде е дека 20bet има одредена граница на дневни и месечни повлекувања. Во првиот случај се работи за износ од 4.000 евра, додека месечниот лимит за повлекување е максимум 40.000 евра (или еквивалент во друга валута).

Поддршка на клиентите

Поддршката за корисници работи доста добро на порталот 20bet. Достапно е 24 часа, 7 дена во неделата. Неопходно е да се споменат достапните информативни канали. Во случајот со оваа обложувалница, тоа е првенствено онлајн чет, така што секој со проблем може да контактира со вработен во компанијата и да се обиде што поскоро да ја реши ситуацијата. Онлајн разговорот ја дава оваа можност за комуникација на различни јазици. Во исто време, многу отворени и пријателски настроени вработени во компанијата се достапни и подготвени да помогнат во случај на какви било проблеми. Кога ситуацијата бара подолго разгледување и повеќе луѓе треба да се вклучат во решавањето на проблемот, адресата на е-пошта може да помогне. Со него, можно е да се контактирате со пултот кој ќе ги проследи информациите до специјалисти со соодветно знаење. На овој начин и најтешките задачи ќе бидат решени по некое време. Една од најголемите недостатоци што ја има 20bet е тоа што не постои начин да се контактира преку телефон. Во денешно време, повеќето од компаниите кои бројат на пазарот даваат таква опција, па во случајот на овој портал, ова може да се покаже како малку хендикеп.

Регистрација на сметка

Како и секоја страница од овој тип, неопходно е да се создаде лична сметка. Можно е да ги извршите сите трансакции и да играте игри или да ставате спортски облози со тоа. За да го направите ова, има потреба да се регистрирате на страницата со внесување на вистински кориснички информации. Овде е потребно да се внесат податоци како име и националност на корисникот, како и да се постави валутата што се користи. Откако оваа информација ќе се внесе на страницата, неопходна е проверка. Ова обично се состои од испраќање скенирање на лична карта, пасош или возачка дозвола. На овој начин, вработен во 20bet може да ги потврди внесените информации и да одлучи за понатамошни активности. Во овој момент, вреди да се спомене дека компанијата нуди ВИП сметки за своите најверни фанови. За да ги добиете, потребно е да заработите поени кои се генерираат со трошење готовина во казиното. Како награда, можно е да добиете парична награда или да добиете бонус вртења. Така, можно е да се зголемат добивките или да се добие специјална награда. Максималното ниво кое може да се добие е 30, што е поврзано со доделување одредена сума пари. Сепак, потребно е да се игра многу и да се вложат заработени пари за да се постигне највисокиот ранг.

Резиме

Како заклучок, 20bet е една од најмладите обложувалници на пазарот, но нејзиниот постојан напредок вреди да се извести. Гледајќи го напредокот во развојот на понудата за обложување и пристапот до казиното, може да се увери дека наскоро ќе биде една од водечките компании во оваа индустрија. Посебно важен аспект на оваа компанија е грижата и темелноста со која пристапува кон изборот на индивидуални даватели на слот игри. Така, во понудата на 20bet има неколку илјади игри од овој тип. Ова овозможува многу силно да се диверзифицира играта. Неопходно е да се спомене и можноста за обложување на натпревари во живо и казино игри со живи луѓе. На овој начин, дозволено е да се испроба платформата од поинаков агол. Демо игрите ви овозможуваат да ја подобрите вештината пред да се обидете да се натпреварувате со другите. Покрај самата понуда на букмејкерот, треба да се издвои целокупното опкружување кое владее на страницата. Посебно важни се многу ефикасните депозити и повлекувања, кои може да потраат не повеќе од 24 часа во соодветни случаи. Една од лошите страни е што порталот има одредена сума на дневни и месечни повлекувања. Во некои случаи, ова може да се манифестира како тешка пречка. Вреди да се спомене за достапната техничка поддршка. Работи непречено и покрај недостатокот на телефонски контакт. Многу проблеми може да се решат користејќи само онлајн разговор и е-пошта. Во случај на сложениот проблем потребно е да се почека уште малку, во секој случај ќе се реши.

100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Регистрација
Важат условите за бонус
5.0
Trust & Fairness
5.0
Games & Software
5.0
Bonuses & Promotions
4.0
Customer Support
4.8 Overall Rating
Ново спортско обложување
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
100% ДО 50EUR