Betwinner
4.5/5

Betwinner

100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
Регистрација
Важат условите за бонус

Во овој преглед на BetWinner, ќе ви дадеме непристрасен, искрен и длабински поглед на оваа популарна обложувалница – и што тие имаат да понудат кога станува збор за е-спортот. BetWinner се грижи за повеќе од 40 различни пазари, стотици игри и настани пред натпреварот.

Betwinner Македонија

Betwinner.com е основан во 2018 година и доаѓа со источноевропско потекло и лиценца за Курасао. Брендот веќе брои 150.000 активни играчи. Обложувалницата има домашна лиценца во Нигерија и ќе таргетира многу други африкански земји. Во овој преглед на BetWinner, ќе ви дадеме непристрасен, искрен и длабински поглед на оваа популарна обложувалница – и што тие имаат да понудат кога станува збор за е-спортот. BetWinner се грижи за повеќе од 40 различни пазари, стотици игри и настани пред натпреварот. Достапните опции се многу. BetWinner, исто така, дава големи коефициенти на повеќето игри и е многу конкурентен особено на пазарите како што се Победникот на натпреварот и азискиот хендикеп.

Како да отворите сметка со BetWinner?

BetWinner го олеснува отворањето на сметката. Тие имаат процес на регистрација со еден клик за играчи од одредени земји. Можете исто така да го притиснете копчето „Регистрација“ за да ја отворите вашата сметка користејќи телефонски број. Вреди да се напомене дека можете да ги завршите овие чекори и преку апликацијата за мобилно обложување Betwinner. Зборуваме повеќе за ова подоцна во прегледот.

Спортско обложување

BetWinner има неверојатна количина на спортови, вклучувајќи американски фудбал, австралиски фудбал, бенди, кошарка, фудбал на плажа, биатлон, куглање, бокс, шах, крикет, крос-кантри скијање, кросфит, виткање, велосипедизам, пикадо, забава, забава, уметничко лизгање, Флорбол, Фудбал, Формула 1, футсал, ГАА фудбал, голф, Greyhounds, ракомет, трки со коњи, хокеј на мраз, ММА, боречки вештини, MotoGP, Мото спорт, Нетбол, Олимписки игри, Песапало, Рагби, Рагби Унија, Спидвеј, Сурфање, Пливање, ТВ, пинг-понг, тенис, триатлон, трчање, одбојка, ватерполо, зимски спортови, бејзбол, време, кеирин, боулови, трка со чамци, алтернативен хендикеп кошарка, алтернативен хендикеп тенис, азиски облози, карти, корнери и поени на играчи кошарка. Секцијата пред натпреварот на брендот нуди 1.000 настани дневно, од широк спектар на 55+ спортови. Фудбалските обложувачници можат да избираат меѓу 350+ егзотични облози на секој натпревар, како победа до нула, Вкупно минути за гол и комбинирани облози. Добрата вест. Во Betwinner, огромното мнозинство на спортови ќе имаат шанси над 90%. Видовме дека дури и одат дури 98,5% на тенисот! Не толку добри вести. Некои од спортовите со повеќе нишани и оние со помалку играчи ќе имаат само пазарен просек кога станува збор за шансите.

Стриминг во живо и обложување

Нивниот пренос во живо е исто така одличен. Ако има игра или натпревар што може да се пренесува во живо, тогаш тоа е на страницата. Нашиот преглед на BetWinner му дава на страницата многу поени за ова.

Betwinner казино

Казиното е област на Betwinner која е подобрена во последно време. Една од позитивните страни на онлајн казиното е тоа што можете да сортирате по развивач на игри. Ова значи дека можете едноставно да изберете едно од поголемите имиња и потоа да трчате со тие игри. Бројот на даватели на казино игри во BetWinner е навистина импресивен. Меѓу некои од најдобрите и најпрепознатливите имиња се Ezugi, Vivo Gaming и Authentic Gambing. Насловите на казино во живо се обезбедени од Evolution Gaming, кои успеаја да го заобиколат пазарот, бидејќи беа првиот развивач на софтвер кој ги претвори игрите во живо кога феноменот на казино во живо го зафати светот на онлајн казината.

Бонус за добредојде

100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100

Пред сè овде, ајде да зборуваме за бонусот за прв депозит кој може да се користи или за е-спорт или за други спортови што се наоѓаат во спортската книшка. Кога ќе го направите вашиот прв депозит со BetWinner, ќе добиете бонус што се совпаѓа со него 100% до вредноста од 100 евра (или еквивалент во валутата на вашата земја). Вашиот бонус потоа автоматски ќе се кредитира на вашата сметка. Ве молиме имајте предвид, минималниот депозит потребен за да се побара бонусот е 1 ЕУР. Заедно со огромна дарежлива главна понуда за бонус за добредојде, BetWinner нуди и широк спектар на тековни промоции. Тие се предмет на промена во секое време и имаат тенденција да изнесуваат нови понуди неделно.

Услуги на клиентите

Доколку некогаш наидете на какви било проблеми, при рака е посветен тим за поддршка на клиентите кој ќе ви помогне. Поддршката за корисници беше одлична за користење во текот на процесот на прегледување на Betwinner. Најлесен начин да стапите во контакт е преку разговор во живо, но тие вклучуваат и опција за е-пошта, како и телефонски број доколку ви треба.

Начини за плаќање

Начините на плаќање во Betwinner се одлични и еден од најважните моменти на страницата. Има над 95 од кои можете да изберете за депозити и повеќе од здрави 71 во начинот на повлекување опции. Во однос на категориите имате банкарски картички, трансфери, е-ваучери, е-паричници, криптовалути, терминали за самопослужување и друго. Сите омилени се таму, од Visa, до Neteller, Skrill и повеќе, како и методи специфични за земјата, како што е PayTm во Индија. Количината на достапни криптовалути е речиси смешна, со над 30 за избор, вклучувајќи Bitcoin, Ethereum и многу повеќе.

100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
Регистрација
Важат условите за бонус
5.0
Trust & Fairness
5.0
Games & Software
4.0
Bonuses & Promotions
4.0
Customer Support
4.5 Overall Rating
Ново спортско обложување
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
100% ДО 50EUR