1xbet
4.8/5

1xbet

100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
Регистрација
Важат условите за бонус

1xbet е обложувалница основана во 2007 година и сега е многу добро позната во светот. Вреди да се каже дека платформата ја користат околу 400.000 луѓе на глобално ниво.

1xbet Македонија

1xbet е обложувалница основана во 2007 година и сега е многу добро позната во светот. Вреди да се каже дека платформата ја користат околу 400.000 луѓе на глобално ниво. Брендот е во сопственост на 1xCorp N.V. и во 2011 година започна со своите онлајн операции. Пред тоа, компанијата даваше услуги во „земна“ форма. Брендот можеби е многу добро познат на фудбалските фанови, бидејќи има работено со фудбалски клубови како Олимпик Лион и големиот ФК Барселона. Дополнително, многу често спонзорираше клубови и настани поврзани со натпреварувањата во Серија А, Ла Лига и Јужна Америка. 1xbet е добро познат и во Азија каде што самиот Двејн Браво – една од најголемите ѕвезди на крикет – беше одговорен за промовирање на компанијата. Букмејкерот нуди широк спектар на спортско обложување и казино игри. Постои и можност за коцкање во живо. Брендот 1xbet е лиценциран од Curacao eGaming. Покрај тоа, порталот е многу безбеден и не е неопходно да се плашите од каква било измама.

Спортско обложување

Спортските облози се една од основните точки на секоја понуда на букмејкерите. Тие многу често се квинтесенција на дејноста на компанијата. На порталот 1xbet, можете да најдете повеќе од 45 спортови на кои може да се обложувате. Меѓу многу широк опсег, можно е да се најдат тимски натпревари како фудбал, ракомет, бејзбол или кошарка. Ова не се сите тимски игри што може да се најдат на понуда. Има и зимски и водени спортови, како и тенис, велосипедизам и моторспорт. Неопходно е да се нагласи дека 1xbet.com има најширока понуда во фудбал, кошарка и тенис, што може да се види по бројот на достапни настани. Покрај тоа, вредностите на коефициентите се доста конкурентни кога се споредуваат со други онлајн портали. Сепак, вреди да се спомене колку е широк опсегот на опции за обложување. Достапни се пазари како што се количина на карти, изведување пенали, корнери итн. Можностите за обложување зависат првенствено од спортот. Во случај на тимски игри, многу често е можно да се обложуваат на тоа колку ќе бидат вкупните поени освоени од двете екипи.

Понудата за еСпорт е исто така многу добра и се состои од наслови како CS:GO, Dota2 или League of Legends, но ќе има и помалку познати наслови како Wicked или King of Glory. Може да се стават облози за тоа кој играч ќе постигне најмногу фрагменти или тимот кој ќе победи на одреден натпревар. Покрај тоа, понудата на 1xbet вклучува помалку познати настани како што е H-Cup во Dota, кој главно се поврзува со Големите турнири.

Казино игри

Како и многу сајтови од овој тип, 1xbet вклучува и казино во својата понуда. Можно е да се играат многу популарни наслови како што се бакара, покер, блек џек или рулет. Општо земено, може да се разликуваат повеќе од 2.000 наслови на игри. Повеќето од нив се варијации на неколку од најчестите (на пр. бинго, слот игри или џекпот). Со цел да се избегнат какви било тешкотии со наоѓање омилени наслови, можно е да се додадат во потесниот избор. На овој начин игрите секогаш ќе се појавуваат на врвот на листата, што ќе го олесни пристапот до нив. Кога станува збор за казино игрите, не треба да се плаши од квалитетот на понудените услуги, бидејќи ги обезбедуваат повеќе од 50 програмери. Меѓу најпрепознатливите брендови може да се издвојат Micro Gaming или Thunderkick.

Бонус за добредојде

100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!

Како можам да добијам бонус?

  1. Регистрирајте се на вебсајтот на 1xBet
  2. Пополните ги сите полиња за лични податоци во Моја сметка.
  3. Направете депозит до 6000 MKD (или еквивалентен износ во друга валута).
  4. Бонусот ќе биде префрлен автоматски на сметката на клиентот откако ќе направи депозит (износот на бонусот не треба да надмине 6000 MKD).

Пред да направат депозит на нивната сметка, клиентите мора да се согласат да добијат бонус за спортско обложување или на страницата „Поставки за сметка“ во делот Моја сметка или директно на страницата „Депозит“. Овој бонус автоматски се кредитира на сметките на клиентите откако ќе се направи првиот депозит, под услов деталите за сметката да бидат целосно пополнети и да се активира телефонскиот број.

Обложување во живо и казино

Платформата 1xbet.com има обложување во живо и казино во живо. Ова е карактеристика што е една од најсветлите точки на букмејкерот. Опцијата за обложување во живо има голем број додатоци. Еден од нив е приказ на табла во живо преку кој е можно да се процени ситуацијата во реално време. 1xbet има и обемни статистички податоци доделени на натпреварот. На овој начин, можно е да се анализираат информациите во реално време за да се донесат најправилните одлуки. Дополнително, стриминг е достапен за многу натпревари, така што има можност да се следат настаните на теренот.

Покрај тоа, можно е да се играат казино игри во живо на платформата 1xbet. На овој начин, играчите од целиот свет можат да се соочат еден со друг во најпопуларните казино игри. Достапни се титули како рулет, блек џек и покер. Многу од настаните ги водат дилери во живо, чија задача е да се осигураат дека играта се игра правилно. На овој начин тие ја обезбедуваат безбедноста и правичноста на играта правејќи чувство на сигурност.

Покер

Кога станува збор за покер, ситуацијата на 1xbet.com е доста специфична. Во принцип, има две соби на располагање. Првата е достапна за мобилни уреди со преземање на соодветната апликација на AppStore или Google Play. До втората соба може да се пристапи само преку работната површина. За просторијата достапна на мобилни уреди, најголемиот сообраќај започнува во вечерните часови и за време на викендите. На овој начин, можно е да се најдат многу отворени маси, каде слепите стапки започнуваат од 0,5 долари. Во оваа соба има и маси каде стапката на слепи е многу поголема и на овие маси е можно да се сретнете со играчи од целиот свет. Втората достапна соба е Legion Poker. Може да се пристапи само преку веб-прелистувач на компјутер. Од друга страна, бројот на достапни варијанти на покер игри е многу поголем отколку за првата. Недостатокот на пристап преку мобилни апликации значи дека бројот на играчи во оваа соба може да биде многу мал, што ги прави многу ограничени, па дури и невозможни опциите за играње. Поради тоа, многу попопуларна е првата соба бидејќи мобилните апликации се неопходни за секоја обложувалница.

Мобилни апликации

Како и секој голем бренд во овој бизнис, 1xbet.com има и мобилна верзија. Без него, тешко е да се замисли функционирање во денешниот свет, што значи дека големите играчи на букмејкерскиот пазар се обврзани да ја развијат својата апликација. Ова е случај и со 1xbet. Достапен е и за мобилни уреди со Android и за iOS. Така, сопствениците на телефони од различни марки можат да го инсталираат софтверот. Апликацијата нуди многу можности за ставање облози и играње казино игри. Со апликацијата се овозможува целосен пристап до опциите што се нудат на веб-страницата во верзијата на прелистувачот. Можно е да се обложувате на спортски настани и да играте казино игри. Дополнително, можно е слободно да се префрлаат средства до и од сметка со помош на софтверот за мобилни телефони. Мобилната апликација е бесплатна за преземање, што ја прави еден од најпопуларните начини за ставање облози кај обложувалницата.

Начини за плаќање

Ова е еден од најважните аспекти што треба да се земат предвид при оценување на кој било портал за обложувалници. Како може да се направат трансфери до и од сметката е многу важно за сите играчи ширум светот. Процесот треба да биде брз и сигурен и да има многу високи граници. Во случајот со 1xbet.com, има многу широк опсег на банкарски провајдери и криптовалути на располагање. Меѓу најпопуларните апликации, може да се издвојат како Visa или Mastercard, каде лимитите на трансакцијата се 1 евро или Skrill и Neteller (овде минималниот депозит е 5 евра). Вреди да се знае дека е можно да се финансира сметката преку стандарден банкарски трансфер, кој мора да биде минимум 1 евро. Покрај тоа, можно е да се користат технологии за криптовалути како што се Биткоин или Тетер. Важна информација е дека со 1xbet, сите депозити на сметката се ослободени од какви било провизии.

Кога станува збор за вадење пари од сметката на корисникот на 1xbet, исто така е можно да се користи прилично широк опсег на опции. Вреди да се започне уште еднаш со Visa и Mastercard, каде минималниот износ за повлекување е 1,5 €, а времето на трансфер е 3-5 дена. Со други технологии како Skrill, Bitcoin, ecoPayz или банкарски трансфер, минималниот износ на трансакцијата е исто така 1,5 €, но времето на трансфер е вртоглави 15 минути! На овој начин, обложувалницата 1xbet е еден од најбрзите процесори за плаќање на целиот пазар.

Поддршка за корисници

Кога ги користите услугите на букмејкерот, може да има моменти кога ќе се појават одредени технички проблеми. Овие може да го оневозможат депонирањето или повлекувањето средства на поврзаната сметка или ефективно да ја одземат забавата на играта. Поради оваа причина, со цел да се решат сите недоследности што се појавуваат, 1xbet им обезбедува на своите клиенти прилично добро функционална услуга за клиенти. Контактот со тимот на компанијата е можен на неколку начини. Наједноставниот е разговорот во живо, кој може многу брзо да се најде на екранот кога го гледате порталот. Понатаму, контактот со компанијата е можен преку Facebook или Twitter. Има и посветена адреса за е-пошта ([email protected]) каде што може да се побара помош. Најсветлата точка е телефонскиот контакт. На овој начин, можно е многу брзо да стапите во контакт со вработен во компанијата и да се обидете да ги решите проблемите кои се појавуваат во реално време. Достапни се два јазика за комуникација. Тоа се англиски и индиски.

Регистрација на сметка

За да можете да ги користите услугите што ги нуди букмејкерот, потребно е да креирате наменска сметка. Процесот е прилично формалност и не е еден од најтешките. Сметката може да се постави на неколку начини. Најбрзиот од нив е регистрацијата со 1 клик. Сè што треба да направите е да кликнете на копчето со оваа опција и да внесете информации за земјата на живеење и да ја изберете валутата во која ќе се прикажува состојбата на сметката. Со кликнување на копчето за регистрација, сметката ќе се креира за кратко време, но таквото решение е најмалку сигурно. Покрај оваа најбрза и ретко користена опција, можно е и создавање сметка со помош на мобилен телефон, адреса на е-пошта или социјални медиуми. Процесот е сличен во секој случај. Пред сè, неопходно е да се обезбедат основни информации како што се име, земја на живеење и валута за наплата. Следно, процесот на верификација мора да се изврши правилно. Во зависност од избраната опција, тоа се прави со внесување на дојдовен СМС код на мобилен телефон, скенирање на документот се испраќа преку е-пошта или се врши верификација преку Facebook.

Резиме

Накратко, 1xbet е една од најголемите онлајн обложувалници кои работат на светските пазари. Компанијата е добро етаблирана и искусна во водење дури и копнеен бизнис. Букмејкерот нуди широк спектар на опции за спортско обложување и бројот на достапни настани може да биде многу импресивен. Во случајот со казино игрите, нивниот избор е исто така многу широк и вклучува уште помалку познати варијации на популарни игри. Неопходно е да се спомене обложувањето во живо, кое многу често е поддржано со пренос во живо. Казиното во живо е многу често управувано од дилер во живо, кој осигурува дека игрите се играат правилно. Еден недостаток е недостатокот на мобилен пристап до една од двете покер соби што ја прави помалку привлечна. Сепак, вреди да се спомене дека освен ова, апликацијата работи добро и обработката на сите трансакции е многу мазна. Ако има какви било проблеми, достапна е доверлива услуга за клиенти и се обидува да ги реши сите проблеми што е можно побрзо. Тотално, видливо е дека 1xbet работи на пазарот долго време и нивното искуство е високо. На тој начин е создаден портал со многу предности каде што нивните недостатоци се силно ограничени.

100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
Регистрација
Важат условите за бонус
5.0
Trust & Fairness
5.0
Games & Software
4.0
Bonuses & Promotions
5.0
Customer Support
4.8 Overall Rating
Ново спортско обложување
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
100% ДО 50EUR