Ivibet
4.8/5

Ivibet

100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Регистрација
Важат условите за бонус

Ivibet е една од најсвежите обложувалници на пазарот, која нуди спортско обложување и учество во казино игри. Понудата е доста обемна за компанија која работи од 2022 година. Порталот е управуван од TechOptions Group B.V. и е лиценциран од органот за игри во Курасао.

Ivibet Македонија

Ivibet е една од најсвежите обложувалници на пазарот, која нуди спортско обложување и учество во казино игри. Понудата е доста обемна за компанија која работи од 2022 година. Порталот е управуван од TechOptions Group B.V. и е лиценциран од органот за игри во Курасао. Букмејкерот овозможува пристап до играчи од повеќе од 70 земји. За компанија со кратка историја, презентираната понуда е доста обемна.

Спортско обложување

Спортските облози се првиот и најраспространет производ на ivibet. Во нивната понуда може да се најдат спортски настани од фудбал, кошарка или тенис. Облозите може да се стават на настани од врвни европски лиги како што се Премиер лигата или Ла Лига и куп настани како Лигата на шампионите. Фудбалските натпревари може да се обложуваат на различни пазари. Покрај стандардната победа/пораз, може да се избере и бројот на голови, хендикеп или кој ќе победи на одредена половина од натпреварот. Покрај тимските игри, може да се најдат боречки вештини или еСпортови. Што се однесува до компјутерските игри, CS:GO и Overwatch може да се најдат во понудата.

Бонус за добредојде

100% до 150 €

бонус за прв депозит за спортско обложување

  1. Регистрирајте сметка на Ivibet
  2. Изберете го овој бонус и депозит од најмалку 10 €
  3. Добијте го вашиот бонус за спортско обложување!

Оваа понуда е достапна само за новите играчи кои го направиле својот прв депозит и ја избрале оваа понуда како бонус за добредојде. Сите играчи мора да имаат 18+ години и полнолетни за да се коцкаат. Максималниот бонус што може да се додели во оваа промоција е 150 ЕУР / 150 УСД. Бонусот автоматски ќе се кредитира на сметката на клиентот откако ќе се изврши првиот депозит, освен ако полето „Без бонус“ не е означено. Условот за обложување ќе биде 5 пати поголем од износот на бонусот во облозите на акумулатор. Секој акумулаторски облог мора да содржи најмалку две селекции со вкупен коефициент 2 или поголем.

Обложување во живо и казино

Покрај стандардните игри за обложување и казино, ivibet нуди и варијанти во живо. На овој начин, можно е да се постават индивидуални спортски облози земајќи ја предвид моменталната ситуација на теренот. Во режимот во живо, сè уште може да се обложите за тоа кој ќе победи на натпреварот и вкупниот број на голови. Дополнително, можно е да се обложите кој ќе го добие преостанатиот дел од играта. Често е возможно да се обложи тимот што ќе постигне гол следниот. Обложувањето во живо не е само фудбал. Можно е да се обложувате и на настани од други спортови, како пинг-понг, ракомет или бадминтон.

Букмејкерот нуди и казино во живо. Можно е да се најдат игри како што се блек џек, бакара, покер или многу варијанти на рулет. Исто така, во казиното во живо има многу различни игри.

Казино

Исто така, постои можност за играње казино игри на порталот ivibet. Понудата вклучува неколку стандардни наслови на игри со карти како покер, блек џек или бакара, како и многу слот игри. Изборот е многу широк и букмејкерот го олеснува пристапот до најдобрите наслови преку неколку опции за сортирање. Сепак, има многу понудени игри, со провајдери како Truelab, Smartsoft, Yggdrasil, Microgaming и Onlyplay. Може да се најдат уште повеќе добавувачи, исто така преку многу пријателски опции за сортирање. Букмејкерот нуди и многу широк избор на игри со џекпот и неколку видови стандардни рулет. Ова прави понудата на букмејкерот да изгледа сосема комплетна иако на пазарот е само кратко време.

Покер

Во понудата на букмејкерот е можно да се најде оваа традиционална игра на коцкање во различни варијации. Титулите како Texas Hold’em, Caribbean Stud или Triple Card се главни на понудата. Што се однесува до стандардното казино, се нудат и покер со 5 карти и Oasis.

Начини за плаќање

Ова е еден од најважните аспекти во работењето на секоја обложувалница, но ivibet одлично се справува со тоа, и покрај тоа што е на пазарот кратко време. Достапните методи за пренос на средства на чекови вклучуваат Visa и Mastercard. Покрај тоа, можно е да се користат Paysafecard, Skrill и Neteller. Вреди да се спомене можноста за користење Bitcoin и Ethereum. Во исто време, не треба да се заборави стандардниот банкарски трансфер. За депозити на сметката, тоа е минималната вредност на трансакцијата од 10 долари.

За повлекувања од сметката, достапни се истите технологии. Вреди да се спомене дека минималниот износ за повлекување е 10 долари, а времето на чекање за парите е помеѓу 1 и 3 дена.

Услуги на клиентите

Што се однесува до контактирањето со тимот на ivibet, тоа е можно преку порака на веб-страницата, наведените е-пошта адреси и разговор. Во вториот случај, комуникацијата е можна на шест јазици (англиски, шпански, португалски, италијански, германски и француски). Користејќи ги достапните канали, можно е да контактирате со службата за корисници со проблеми и технички проблеми. Најбрзиот начин да се добие одговор е преку разговор, но за посложени проблеми можеби е неопходно да се испрати е-пошта до поштенското сандаче со подетален опис на случајот. Во секое време, проблемите се решаваат прилично ефикасно, но недостатокот на директна телефонска линија може да се покаже како значителна пречка.

Мобилни апликации

Нема наменска мобилна апликација достапна за букмејкерот ivibet. Ова може да се должи на фактот што порталот е сè уште свеж на пазарот. Сепак, можно е да се најавите на веб-страницата на букмејкерот користејќи таблет или паметен телефон, што дава можност да се обложувате на спортски настани и да играте казино игри. Може да се претпостави дека и ова решение ќе се развие во блиска иднина, но засега треба да се има трпение. Треба да се спомене дека веб-страницата на букмејкерот работи многу добро дури и кога користите мобилни уреди.

Регистрација на сметка

Создавањето сметка на ivibet е прилично едноставно. Првиот чекор е да го изберете соодветниот бонус, кој може да биде поврзан со спортско обложување или со казино. Следно, неопходно е да се внесе земјата на потекло, е-пошта и лозинка за порталот. Во вториот чекор, мора да се потврди валутата во која се вршат трансакциите и името на играчот. Неопходно е да го изберете полот и да го внесете датумот на раѓање за да го завршите процесот. Последниот чекор од процесот е да внесете детали за адресата и да обезбедите телефонски број. По овој некомплициран и јасен процес, можно е да се најавите на сметката ivibet.

Резиме

Ивибет е обложувалнички портал кој функционира веќе неколку месеци. Поради оваа причина, вреди да се забележи достапната понуда за спортско обложување, вклучувајќи обложување во живо. Достапните дисциплини и различниот број на облози ја прават понудата многу широка. Покрај тоа, букмејкерот обезбедува казино каде што може да се најдат многу познати наслови од почитувани провајдери. Многу голема предност е можноста за прецизно филтрирање на игрите. Достапните начини на плаќање функционираат непречено, а единствениот недостаток е недостатокот на посветена мобилна апликација. Достапната услуга за корисници работи доста добро, а разговорот во живо е достапен на шест јазици. Мала непријатност, сепак, е недостатокот на директен телефон. Генерално, понудата на ivibet е прилично пристојна за старт-ап.

100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Регистрација
Важат условите за бонус
4.0
Trust & Fairness
5.0
Games & Software
5.0
Bonuses & Promotions
5.0
Customer Support
4.8 Overall Rating
Ново спортско обложување
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
100% ДО 50EUR