Noxwin
4.0/5

Noxwin

100% ДО 50EUR
Регистрација
Важат условите за бонус

Noxwin е една од ретките веб-локации каде што обложувачите можат да играат казино игри, да се обложуваат на спорт и да пристапуваат до разни бонуси.

Noxwin Македонија

Noxwin е една од ретките веб-локации каде што обложувачите можат да играат игри во казино, да се занимаваат со спорт и да пристапуваат до разни бонуси. И покрај тоа што нема толку големо искуство во споредба со некои од најстарите оператори за обложување, полека станува нова опција за обложување за луѓе од целиот свет. Казиното е отворено за играчи ширум светот со огромна разновидност на меѓународни опции за валута и јазици како што се англиски, германски, руски, шпански, португалски, турски и француски. Всушност, единствените земји кои се експлицитно ограничени се САД, Русија, Ерменија, Израел, Бугарија и ОК.

Регистрирајте се во Noxwin

Ако вашиот избор е Noxwin, ќе треба да регистрирате сметка за да започнете да играте. Без разлика дали го правите тоа од почетната страница или од картичката за казино, ќе бидете регистрирани на двете места. Една сметка ви овозможува да ги играте сите игри достапни во казиното, како и да се обложувате на спортски резултати. Регистрирањето сметка не е тешко. Како и во случајот со другите обложувалници, треба да ги наведете сите ваши лични податоци и адреса на е-пошта. Откако ќе ја потврдите точноста на вашата адреса за е-пошта, ќе можете да започнете да играте.

Избор на софтвер и игра

Поголемиот дел од над 600-те казино игри во Noxwin се развиени од Net Entertainment и Microgaming, а исто така ќе најдете игри од OMI и 1×2 Gaming. Ова значи дека сите игри се репродуцираат во прозорецот на вашиот прелистувач или на компјутер или на Mac и не треба да преземате и инсталирате софтвер за да ги играте. Проверете ги понудените казино игри: Wild Texas, Jacks or Better, Heads & Tails, Scratch Dice, Minesweeper, Plinko, Rocket Dice, Sic-Bo. Казиното во живо е исто така нешто што дефинитивно треба да се спомене. Благодарение на модерната технологија, играчите можат да комуницираат со живи крупиери, како и со други играчи од целиот свет.

Спортско обложување Noxwin

Ноксвин содржи околу 25 спортови. Најдобро се застапени фудбалот, кошарката, хокејот, тенисот, американскиот фудбал, одбојката и рагбито. Пазарите за обложување во дополнителни исходи се широки. Може да најдете и различни опции за двојни исходи, европски и азиски хендикепи, облози на точниот резултат и други помалку популарни типови облози. Обложувалницата нуди најдобри коефициенти, но ако ги споредите со конкурентите, нивните шанси се помали од пазарниот просек.

Бонус за добредојде

100% ДО 50EUR

CODE:WIN50

Noxwin ги пречекува новите клиенти со 100% бесплатен облог до 50 евра. Ако сакате да го обезбедите бонусниот кредит, мора да уплатите најмалку 10 евра и да го внесете кодот за бонусот “ WIN50“. Износот на бонусот што го добивате зависи од износот на вашиот прв облог. Ако барате најголем можен бонус, затоа треба да се обложите 50 евра. Ако го освоите облогот, бонусот Noxwin се смета за одигран. Ако го изгубите првиот облог, ќе ја добиете сумата што сте ја обложиле назад од обложувалницата. Пред да може да се исплати бонусот Noxwin, мора да ги исполните условите за бонус.

Услуга за клиенти

Можете да ја контактирате услугата за клиенти на давателот на обложување секој ден помеѓу 10 часот и полноќ преку е-пошта или разговор во живо. Нема да најдете телефонска линија на Noxwin. Ова навистина не е проблем бидејќи обично треба да чекате само неколку секунди во разговорот. Вработените се пријателски расположени и се трудат многу. Постои дел ЧПП кој веќе одговара на неколку прашања. За жал, Noxwin не успеа да ја преведе страницата, па ќе мора да се задоволите со англискиот јазик.

Начини на плаќање

Трансакцијата со Noxwin е лесен процес. Казиното ги прифаќа сите главни кредитни и дебитни картички, е-паричници како што се Neteller, Skrill и WebMoney, заедно со различни други методи за депонирање. Noxwin одржува посебни паричници за спортско обложување и игри во казино, така што можете да изберете во кој ќе вложите депозит и можете да ги измешате вашите пари помеѓу двата ако уживате во двата типа на обложување.

Noxwin Details

Withdrawal Methods
Licences
100% ДО 50EUR
Регистрација
Важат условите за бонус
4.0
Trust & Fairness
4.0
Games & Software
5.0
Bonuses & Promotions
3.0
Customer Support
4.0 Overall Rating
Ново спортско обложување
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
100% ДО 50EUR