Најдобрите веб-страници за спортско обложување

На нашата веб-страница ќе ги најдете сите новости и прегледи за најпопуларните спортско обложување и казино игри. Нашата цел беше да го создадеме најдобриот водич меѓу обложувалниците и да ги избереме најдобрите во нивната индустрија.

Ги проверуваме новите спортски обложувања, ги опишуваме најдобрите бонуси и информираме за новостите во индустријата.

Можете да ги споредите и да ги изберете најдобрите бонуси за да го најдете казиното што најдобро ги исполнува вашите очекувања. Нашите прегледи вклучуваат и нови, неодамна отворени и малку познати компании.

100% ДО 7500 МКД
Важат условите за бонус
100% до 100 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Важат условите за бонус
100% до 150 € - бонус за прв депозит за спортско обложување
Важат условите за бонус
100% бонус на првиот депозит до 6000 MKD!
Важат условите за бонус
100% BONUS НА ПРВИОТ ДЕПОЗИТ ДО €100
Важат условите за бонус
100% ДО 50EUR
Важат условите за бонус

Спортско обложување на месецот

22bet Македонија

22bet е една од најголемите компании кои работат на европскиот пазар која нуди коцкање и спортско обложување. Станува збор за компанија која е присутна на интернет од 2017 година, така што нејзиниот стаж не е еден од најдолгите. Од друга страна, не е непозната компанија и нејзиниот прилично брз напредок се должи на неговата понуда и широката понуда. Покрај спортското обложување (вклучувајќи е-спорт), компанијата има и онлајн казино. Пристапот до страницата на букмејкерот е возможен во многу земји во светот, но има малку од нив каде што е блокиран. Растечката популарност на 22bet се должи и на неговата добро функционална мобилна апликација, отворената и брза поддршка и повеќекратните опции за пренос на средства. Покрај тоа, порталот на букмејкерот е достапен во повеќе јазични верзии. Брендот 22bet е во сопственост на Marikit Holdings Ltd, а неговата лиценца е издадена од Curacao eGaming. Тоа значи дека букмејкерот може да работи легално во многу земји ширум светот.

400 000

Клиенти ширум светот

22BET ги прифаќа повеќето земји, но неговата веб-локација може да биде цензурирана во вашата земја.

160

Решенија за плаќање

Голем избор на методи за депозит и повлекување, вклучително и крипто валути.

ОДЛИЧНА ПОДДРШКА

Професионална поддршка за корисници 24 часа на ден и достапна преку разговор во живо.

Бонус од 22bet

100% ДО 7500 МКД

Како и со сите други даватели на обложување, оние кои се регистрираат на 22Bet можат да имаат корист од бонус за добредојде. Со првата уплата на новосоздадената корисничка сметка, новите клиенти добиваат 100% бонус. Ова е бонус за усогласен депозит каде што првиот депозит ќе се совпадне со 100%. Доколку го откупите бонусот за спортско обложување, максималниот износ што можете да го добиете е 7500 МКД. Ако го сакате за вашите онлајн казино активности, ќе добиете дури 300 долари во бонуси.

22bet Спортско обложување

Спортовите се најширокиот опсег на понуди на 22bet, кои вклучуваат тимски игри (фудбал, одбојка, бејзбол, кошарка, НФЛ… и многу други), индивидуални спортови (тенис, голф, боречки вештини) или моторспорт настани како Формула 1 и Спидвеј. Спортската понуда е многу широка и ги вклучува најважните настани. Можно е да се најдат натпревари како што се Лигата на шампионите или Светското првенство. Во случај на спортови како тенис или бадминтон, 22bet ги нуди најпознатите индивидуални турнири. Ситуацијата е многу слична за натпреварите во голф или велосипедизам. 22bet нуди многу настани, вклучувајќи зимски и водени спортови, вклучително и Олимписки игри и локални турнири. Спортските облози може да се ставаат на различни начини. Најпопуларно е да се наведе резултатот или победникот на некој настан. Сепак, ова не е ексклузивна опција. Во случај на спортови како фудбал, одбојка или кошарка, можно е да се обложите на страната која освоила најмногу поени или вкупно кумулативни поени постигнати во даден натпревар од двете страни. Во случај на спортови каде се бројат времињата во круг (трчање или тркање) можно е да се обложите кој учесник ќе го добие најбрзиот резултат. 22bet е богата понуда и во однос на е-спортот. Тој е многу сеопфатен во споредба со другите обложувалници. Опсегот на понудени облози вклучува игри како CS:GO, StarCraft, Hearthstone, League of Legends и DoTA. Понудата е слична на стандардното спортско обложување. Можно е да се посочи победникот на даден натпревар, турнир и најдобриот играч.

Казино 22bet

Кога станува збор за игри кои работат во онлајн индустријата, еден од клучните елементи е казиното. Обично, тоа е најпосетуваниот дел од одредена платформа. Во случај на 22bet, достапни се повеќе од 100 различни игри. Оваа количина бара платформата да биде многу добро оптимизирана за да се олесни играта. Постои можност за играње во казиното на платформата 22bet и опсегот на достапни игри е многу широк. Меѓу нив, има такви популарни наслови како бакара, блек џек, покер и слот. Ова се најпопуларните игри на коцкање кои ја формираат основата на понудата на букмејкерот. Треба да се додаде дека тие не се единствените наслови достапни во понудата, бидејќи е можно да се најдат и други игри со карти или рулет во многу варијанти. Таму се и мини-игри во форма на загатки или аркадни игри. Непреченото функционирање на услугата за казино е овозможено со вклучување на многу даватели на индивидуални игри. Поради нивниот голем број, бројот на вклучени интегратори е голем. Во овој случај, може да се разликуваат задруги како Betsense, Genii, Belatra, Fugaso или Microgaming. Станува збор за компании кои се многу познати во светот на спортското обложување и казиното бидејќи најчесто ги обезбедуваат своите услуги на други компании во индустријата.

Обложување во живо и казино

Казиното во живо е уште еден елемент од понудите вклучени на 22bet. Тоа дава можност често да се игра на маса со живи луѓе лоцирани од другата страна на светот. Оваа форма на казино овозможува да се играат игри од бакара, рулет или блек џек. Исто така, постојат многу варијации на покер, кој е најпознатата игра со карти. Општо земено, казиното во живо е достапно во широк спектар на опции кои значително ги прошируваат понудите на букмејкерот. Во такви случаи, многу е важно да се интегрира платформата во смисла на соработка со голема диференцијација на софтверски прелистувачи и оперативни системи. Поради оваа причина, 22bet ангажираше многу добри брендови одговорни за правилно функционирање на онлајн игрите. Меѓу нив, можно е да се истакнат автентични игри, E-Bet, SA Gaming, HoGaming или LuckyStreak. Ова се некои од најпопуларните компании кои обезбедуваат услуги во оваа област што ги прави непречено да работат.

Покрај популарните игри достапни во казиното, 22bet нуди спортско обложување во живо. Ова значи дека за резултатот од даден натпревар може да се обложуваат за време на настанот, во зависност од ситуацијата на теренот. Понудата за спортско обложување во живо е особено насочена кон фудбалот и кошарката, но често е можно да се обложувате на помалку познати спортови како шах или куглање. Обложувањето во живо може да се врши со помош на апликација достапна за различни модели на паметни телефони.

Покер и сите негови варијанти…

Ова е најпопуларната игра со карти достапна во онлајн и вистински казина. Овој спорт може да пружи многу возбудувања, поради што има свои поддржувачи ширум светот, а самата игра доживеа многу нејзини варијанти, особено во случај на онлајн казина. Во понудата на 22bet, оваа игра е можно да се игра и во живо (против човек-противник) и во стандарден режим (конкурирајќи се со вештачка интелигенција). Во опсегот на понудите на 22bet, можно е да се најдат двете класични верзии на покер како Texas hold’em и 5-карти. Ова се основните варијации на играта кои се појавуваат во живи и стандардни варијанти на играње. Сепак, репертоарот за покер на веб-страницата на букмејкерот не завршува тука. Можно е да се играат вкупно повеќе од 80 варијанти на оваа популарна игра, вклучувајќи варијации како што се Aces & Faces Power Poker, Deuces Wild или Poker Pursuit на порталот 22bet. Во случај на игри во живо, вистински дилер е одговорен за правилниот тек на натпреварот, водејќи сметка за атмосферата и правилните правила на масата.

Мобилна апликација

За секоја компанија која сака да успее на пазарот, без оглед на индустријата во која работи, неопходно е да има мобилна апликација. Во случај на онлајн обложувалници, обично дозволува обложување на настани достапни во нивната понуда преку паметен телефон или таблет. На овој начин, можен е пристап до понудата на обложувалницата од секое место каде што има соодветна интернет конекција. Ваква мобилна апликација е достапна и во случајот со 22bet, што е уште еден пример за компанијата да биде голем играч на пазарот за спортско обложување и онлајн игри. Со апликацијата, можно е да имате пристап до истите игри како во случајот со верзијата на прелистувачот на компјутерот. Доволно моќен мобилен уред ви овозможува да играте покер, рулет или да се обложувате на фудбалски натпревари без никакви проблеми. Понудата е иста и внатре нема никакви разлики. Дизајнот на апликацијата е уреден и неговата работа е многу интуитивна. Апликацијата може да функционира и на мобилни уреди базирани на Android и Apple.

Процес на регистрација на сметка

Процесот на регистрација на веб-страницата не е тежок и се базираше на платформата SB Tech. Првиот чекор е да изберете „целосна регистрација“ или „социјални мрежи и гласници“ и да ги пополните информациите како што се името на корисникот, адресата на е-пошта, земјата на потекло и користената валута. Следно, букмејкерот бара потврда на Условите и правилата и Политиката за приватност, додека пропишува дека корисникот е над 18 години.

Откако ќе кликнете на копчето „регистрирај се“, потребна е потврда на сметката. Ова е услов за сите обложувалници кои сакаат чесно да го водат својот бизнис. Поради оваа причина, од корисникот се бара да постави скенирање на лична карта, пасош или возачка дозвола. На овој начин, вработениот во 22bet може да процени дали податоците (особено возраста) дадени во формуларот за апликација се веродостојни и се совпаѓаат со реалноста. Без верификација, можно е да ја посетите страницата, но без можност да направите депозит и на тој начин да ставате облози или да играте во казиното. Сметката на 22bet се проверува прилично брзо и процесот треба да се заврши по неколку часа.

Начини за плаќање

Ова е еден од најважните аспекти кога станува збор за оперативни компании во индустријата за онлајн игри и обложување. Кога има некои проблеми со депозити и повлекувања од сметката и тие не се можни преку различни платформи, успехот на таква компанија може да не се случи. 22bet е организација која работи на повеќе пазари, што го прави неопходно непречено функционирање на поединечните монетарни трансакции. Поради оваа причина, депозитите и повлекувањата од лична сметка може да се вршат на различни начини. Меѓу достапните начини на плаќање, треба да се истакнат начини како кредитни картички Visa или Mastercard, портали како EcoPayz и PerfectMoney или Steam. Користењето криптовалути не е незначителен факт, бидејќи 22bet може да се направат депозити дури и на овој начин. Поддржани технологии вклучуваат Bitcoin, Ethereum и Dogecoin (но не само нив). За повеќето начини на плаќање, минималниот износ на депозит е 1 евро, а трансферот се објавува веднаш. Формата на плаќање што трае најдолго е банкарски трансфер. 22bet не наметнува ограничувања во однос на максималниот износ на депозит и тој е единствено дефиниран од давателот на жичен трансфер. Доколку нема ограничувања и во такви случаи, можно е да се депонира која било сума на пари на сметката на 22bet.

Услуги на клиентите

Грижата за клиентите е еден од најважните фактори кои влијаат на успехот на компанијата во бизнисот, без оглед на полето во кое таа работи. Особено е важно кога клиентот треба да се чувствува удобно и може да наиде на какви било проблеми. Во случај на 22bet, грижата за клиентите која може да одговори во рок од 24 часа секој ден е достапна. Поддршката за корисници може да ги реши сите проблеми со кои се среќава корисникот. Меѓу нив може да се разликуваат различни проблеми со сметката (како што се најавување или ракување со индивидуалните опции на сметката), депозити и повлекувања од сметката, како и нефер однесување на играчите и какви било други технички проблеми. Работното биро за помош треба да зборува повеќе јазици. На овој начин може да се осигура дека работи добро и дека клиентот е задоволен од квалитетот на дадената услуга. 22bet е истакнат букмејкер на пазарот, бидејќи помошта е достапна на дури 28 јазици, вклучувајќи англиски, полски, арапски, хебрејски или јапонски и корејски. Сите проблеми може да се пријават и преку разговор во живо и преку е-пошта: [email protected].

Резиме

Сè на сè, 22bet е една од најбрзо растечките онлајн компании за спортско обложување и игри. Компанијата работи онлајн и нејзините услуги се достапни во многу земји. Иако компанијата е на пазарот прилично кратко време, таа стана препознатлив бренд поради широкиот опсег на спортски обложувања и е-спортови. Настаните достапни на понудата на компанијата се најголеми во соодветните полиња. 22bet овозможува обложување на спортски настани во живо, за кои достапната мобилна апликација е особено добра. Казиното достапно на страницата е опремено со голем број игри, кои се засноваат на врвни наслови како блек џек, рулет и покер. Бројот на нивните достапни варијации може да биде импресивен. Игрите во казино во живо многу често ги спроведуваат вистински дилери кои се грижат за правилното однесување на играчите на масата. Регистрацијата на сметката е многу брза и лесна, а достапните начини на плаќање овозможуваат финансирање сметка за многу кратко време. Бројот на можности да се изврши трансфер на сметката е многу широк и релевантен. Почнувајќи од стандардни банкарски трансфери до криптовалути. Несомнена предност на 22bet е корисничката поддршка која може да зборува повеќе јазици и веб-локацијата што е достапна во повеќе јазични верзии.

За нас

На нашиот сајт ќе ги најдете сите новости и прегледи на најпопуларните обложувалници. Нашата цел беше да го создадеме најдобриот водич за обложувалници и да го избереме најдоброто.

contact [at] bettingone.net